Šumava - ubytování Modrava


Cyklistický pobyt

Národní park Šumava přitahuje stále více vyznavačů cykloturistiky. Mimo veřejné komunikace lze na kole jezdit pouze po vyznačených cyklotrasách. Cyklotrasy jsou značeny v severozápadní části území symbolem cyklisty na dřevěných směrovkách. V JV a centrální části (Novopecko, Stožecko, Borovoladsko, Kvildsko) na žlutých plechových směrovkách, podobně jako pěší trasy.

Z ubytování v Modravě můžete obsáhnout oblasti Modrava, Prášily, Srní, Horská Kvilda, Kvilda, Stachy a Borová Lada, které nabízí hustou síť cyklostezek v hlubokých šumavských lesích, přes kopce i turistické lokality s možnostmi občerstvení a návštěvy řady přírodních zajímavostí a kulturních či technických památek. Z Modravy budete vyrážet z nadmořské výšky 985 metrů nad mořem, ranní start v sedle i řada cyklovýletů bude pro vás tedy pohodovou záležitostí. Těm, kteří si však budou chtít přidávat nejenom kilometry, ale i převýšení, nabízí Šumava celou řadu výzev!

Přes hraniční přechod Bučiny se dostanete do NP Bavorský les s dalšími cyklotrasami. Můžete se zajet podívat do Spiegelau - foukání křišťálového skla od r. 1530, soutěska Steinklamm; Waldhäuser; Altschönau - zoo v přírodě; Neuschönau - informační centrum parku; Sankt Oswald (Riedlhütte) - 400 let trvající výroba křišťálového skla, muzeum dějin lesa a sklářství; Glasshütte; Mauth - budova mýtnice Mauthaus ze 17. století; Finsterau - národopisné muzeum a skanzen; a po pěkných cyklostezkách obdivovat přírodní krásy německé strany pohoří.

Pohled na Luzný od Březníku Javor z Černé hory

Turistický pobyt

Modrava, kde budete ubytováni, je horské rekreační středisko, které se nachází v centrální části Národního parku Šumava ve výšce 985 metrů nad mořem na soutoku 3 potoků Roklanského, Filipohuťského a Modravského. Modrava je rozcestí mnoha turistických tras. V okolí Modravy najdete hluboké lesy, tajuplné slatě, horské říčky, ledovcová jezera, rozhledny i vyhlídková místa.

K přírodním zajímavostem v blízkosti ubytování patří např.: Prášilské jezero - přírodní rezervace, jezero ledovcového původu na svahu hory Poledník pod 150 m vysokou stěnou; Tříjezerní slať - vrchovištní rašeliniště; Rybárenská slať; Tetřevská slať; Jezerní slať- přírodní rezervace, vrchovištní rašeliniště na rozvodí Vltavy a Otavy s dřevěnou vyhlídkovou věží; Zhůřecké slatě (1135 m); Vchynicko-Tetovský plavební kanál - spojuje řeku Vydru a Křemelnou; pramen Vltavy a další. Ke zdolání lákají vrcholy Modravská hora (1157 m), Oblík (1224 m), Černá hora (1315 m), Holý vrch (1290 m), Březová hora (1194 m) a jiné.

Na Šumavě najdeme nejen husté lesy, rozlehlá rašeliniště s horskými potoky, potůčky, bystřinami a divokou přírodu. V kraji objevíte také bohatou lidovou architekturu, technické památky, hrady, muzea, keltské hradiště, plavební kanály, vodní nádrže, rozhledny a nebo poutní místa.

K turistickému výletu zu ubytování na Modravě se z nich nabízí např. Horská Kvilda - osada na Hamerském potoce, kde se rýžovalo zlato; Kvilda - nejvýše položená obec v Čechách založená ve 14.století proslulá malbou na sklo; Srní - dřevařská osada z 18. století; Čeňkova Pila - stará elektrárna poháněná vodou z Vchynicko-Tetovského kanálu; Obří Hrad - keltské hradiště, ...

Z Modravy se můžete vydat i do bavorské části Šumavy, na vrcholy Lusen (1373 m), Grosser Rachel (1453 m), k jezeru Rachelsee nebo ke skalní kazatelně Felsenkanzel s vyhlídkou.

Hraniční přechod do Německa Hluboké šumavské lesy

Lyžařský pobyt

Běžkování v bílé stopě na Šumavě nabízí bezpočet kilometrů upravených tratí a sněhovou jistotu. Ubytováni budete v Modravě přímo u lyžařské stopy, což umožňuje dvoufázový trénink ráno a odpoledne, ale nevylučuje ani celodenní lyžařské túry.

Vyrážet do stopy můžete přímo z ubytování. Oblasti Modravsko, Srní, Kvilda a Horská Kvilda jsou protkány běžeckými trasami, k nimž patří např.: Modrava - Javoří Pila - Vchynicko Tetovský kanál - Srní. Srnský okruh: Srní - Sedlo - Vchynicko Tetovský kanál - Sekerský potok - Staré Srní - Srní. Modrava - Na ztraceném - Březník - Ptačí nádrž - Černá hora. Modrava - Černohorská nádrž - Filipova Huť- Horská Kvilda - Kvilda. Modrava - Březník - Ztracený - Ptačí nádrž - Černá hora - pramen Vltavy.

Na běžkách však můžete z Modravy obsáhnout i vzdálenější oblasti, skýtající taktéž hustou síť běžeckých tratí, jako Borová lada, Zadov, Prášilsko a jejich okolí. Přes hraniční přechod Bučina se na lyžích dostanete z Modravy či Kvildy do NP Bavorský les, odkud navazují lyžařské stopy v Německu (Bayerwald Loipe). Šumava Vás tedy nenechá vydechnout a to nejen množstvím upravených lyžařských tratí, ale také svou zimní krásou, z níž se tají dech!

Perfektně upravené tratě Romantická Šumava

Ubytování a služby

Termín a cena:
Termíny, ceny a ostatní služby naleznete v přiloženém pdf souboru.

Šumava ubytování Modrava - termín a cena

Ubytování:
8 pokojů s WC, sprchou a umyvadlem na pokoji
- 2 dvoulůžkové pokoje
- 4 třílůžkové pokoje
- 2 čtyřlůžkové pokoje

12 dřevem obložených pokojů s umyvadlem na pokoji (WC a sprchy jsou na patře)
- 6 dvoulůžkových pokojů
- 4 třílůžkové pokoje
- 2 čtyřlůžkové pokoje

V penzionu je k dispozici velká společenská místnost s TV a volným WIFI internetem, bar s TV.
Na každém patře je společná zařízená kuchyňka vybavená sporákem, mikrovlnou troubou, lednicí, nádobím a varnou konvicí. Snídaně, obědy a večeře je také možné domluvit v restauraci hned vedle penzionu.
Úschova kol a lyží je v objektu penzionu. Parkoviště hned vedle penzionu.

Doprava:
vlastní, za příplatek mikrobusem nebo autobusem

Na cestu za svou aktivní dovolenou budete od nás vybaveni:
  • voucherem na zajištěné ubytování a itinerářem trasy na ubytování,
  • návrhy a itineráři tras pro zvolenou aktivitu včetně kopií map,
  • možností zakoupení originálních map pro danou oblast,
  • v případě zájmu možností zajištění dopravy na ubytování autobusem či mikrobusem včetně kol
Penzion na Šumavě Penzion na Šumavě v zimě
Ukázka ubytování Ukázka ubytování

Mapa Modravy a okolí

Mapa Šumavy

Nahoru     Přihlásit se