Lago di Garda - ubytování Riva del Garda


Cyklistický pobyt

Zajeďte si zatrénovat do "tréninkového revíru" Romana Kreuzigera! Okolí jezera Lago di Garda v Itálii nabízí vynikající možnosti pro cyklistickou dovolenou na silnici i na biku.

Místní terény nabízí nepřeberné možnosti pro všechny: náročné výjezdy do sedel i méně náročné mtb a cyklistické trasy k horským jezerům a vrcholům a pohodové asfaltové cyklostezky podél řek.

K těm prvním určitě patří cyklistické a bikové výzvy Monte Tremalzo (1974 m) a pohoří Monte Baldo s nejvyšším vrcholem Monte Altissiomo di Nago (2079).

K těm druhým - méně náročným - např. vesnička Pregasina zařízlá ve skále (532 m), horská jezera Lago di Tenno (570) a Lago di Ledro (655 m), vrcholy St. Giovanni al Monte (1051 m), Santa Barbara (1181 m) a Passo Bordala (1253 m), oblast kolem Arca, pohoří Monte Pasubio, okolí městečka Dro s hradem Drena a pohoří Monte Stivo.

Cyklostezkami mezi vinicemi se lze od jezera Lago di Garda dostat k řece Adige, podél které vede příjemná cyklostezka vinicemi téměř až do Verony s historickou arénou a proslulým balkónem Julie či do městečka Roveretto s obrovským mramorovým památníkem obětem první světové války. Další dálková cyklostezka vás povede pohodově po osfaltu kolem řeky Sarca až do města Trenta.

Ubytováni budete v letovisku Riva del Garda, kde se každoročně otevírá cyklistická sezóna bikovým festivalem BikeFest. Riva je živé letovisko přímo na břehu jezera Lago di Garda a kromě pláží nabízí i rušný život v uličkách města, vynikající italskou kuchyni, turistický výšlap ke kapličce Sv. Barbary ve skále nad městem, možnost svést se na in-line bruslích, výlet lodí po jezeře k hradu v Malcesine, do Limone zařízlého do skály na protějším břehu nebo až na druhý konec jezera do živého letoviska Garda... Nudit se tu zkrátka určitě nedokážete, na to vemte jed!

V pozadí Riva a Lago di Garda Cyklostezka podél Adige

Turistický pobyt

Okolí severní části jezera Lago di Garda v Itálii láká vynikajícími lahůdkami pro turistiku náročnou i nenáročnou.

Místní terény nabízí turistické cesty v náročném horském terénu, které jsou vybaveny jistícími fixními lany, tzv. feráty. Mezi nejznámější v okolí letoviska Riva del Garda patří např. méně náročná Cima Colodri (498 m) v Arcu; z velké části turistická, ale dlouhá Ferrata Via del Amicizia, Cima S.A.T. (Societa Alpina Tridentina) 1 246 m s nástupem v Riva del Garda; či jedna z nejtěžších ferát v Evropě z roku 1976, Monte Albano (Montalbano) s nástupem v Mori.

Na své si v okolí Riva del Garda přijdou i milovníci horských túr. Pohoří Monte Baldo s nejvyšším vrcholem Monte Altissimo di Nago (2079 m) a řadou dalších vrcholů s výhledy na jezero a okolní hory, možností občerstvení v horských chatách a výjezdem lanovkou přímo od jezera do 1800 m n. m. nabízí nepřeberné možnosti pro turistiku. Ani severozápadní břeh jezera vás nenechá vydechnout: Vale di Ledro s jezerem Lago di Ledro (655 m), Parco Alto Garda Bresciano s nejvyšším vrcholem Tremalzo (1974 m) a desítkami dalších vrcholů lákají ke zdolání.

Ale i pro pohodové turistické výšlapy a nenáročnou turistiku máte z okolí Riva del Garda zelenou: procházky vinicemi, hrad v Arcu čnějící vysoko na skále, hrad Drena (366 m), přírodní rezervace Dro, jezero Lago di Cavedine (241 m), vrchol S. Giovanni al Monte (1051 m), historické městěčko Canale, jezero Lago di Tenno s ostrůvkem (570 m), vodopády Cascata del Varone, masív Monte Brione (374 m) a další a další.

Ubytováni budete v Riva del Garda, živém letovisku přímo na břehu jezera Lago di Garda, které kromě pláží nabízí i rušný život v uličkách města, vynikající italskou kuchyni, turistický výšlap ke kapličce Sv. Barbary ve skále nad městem, výlet lodí po jezeře k hradu v Malcesine, do Limone zařízlého do skály na protějším břehu nebo až na druhý konec jezera do živého letoviska Garda...

V pozadí Riva a Lago di Garda Malcesine a Lago di Garda z lanovky na Monte Baldo

Ubytování a služby

Termín a cena:
Termíny, ceny a ostatní služby naleznete v přiloženém pdf souboru.

Lago di Garda ubytování Riva del Garda - termín a cena

Ubytování:
V apartmánech několika typů (s balkónem či terasou), které se liší velikostí a vybavením. (Kliknutím na typ apartmánu je možné si prohlédnout jeho půdorys.)

Apartmány:     TIPO B (2-3 os.)    TIPO A (4 os.)    TIPO A (5 os.)    TIPO C (6 os.)

Hotelové apartmány:     SUITE A (4 os.)    SUITE A (5 os.)    SUITE C (6 os.)

Residence se nachází ve slunné oblasti a zelené klidové zóně města Riva del Garda a je obklopena olivovými háji, vinicemi a ovocnými zahradami.
Všechny apartmány disponují klimatizací, internetovým připojením, trezorem, SAT-TV, výtahem a telefonním spojením s recepcí. Apartmány jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou se sporákem, lednicí, nádobím a varnou konvicí.
Pro hosty je k dispozici solárním zařízením vyhřívaný plavecký bazén pro dospělé i pro děti. Residence disponuje kamerou hlídaným odkládacím prostorem pro kola a surfy. Parkoviště pro hosty se nachází hned vedle residence.

Doprava:
vlastní, za příplatek mikrobusem nebo autobusem

Na cestu za svou aktivní dovolenou budete od nás vybaveni:
  • voucherem na zajištěné ubytování a itinerářem trasy na ubytování,
  • návrhy a itineráři tras pro zvolenou aktivitu včetně kopií map,
  • možností zakoupení originálních map pro danou oblast,
  • v případě zájmu možností zajištění dopravy na ubytování autobusem či mikrobusem včetně kol
Ubytovací residence Venkovní bazén
Ubytování Ubytování

Mapa Lago di Garda

Nahoru     Přihlásit se