Jizerské hory - ubytování Kořenov


Cyklistický pobyt

Jizerské hory nabízí celou řadu značených cyklotras a na kole dobře sjízdných turistických tras. Panelové cesty, poklidné lesní pěšiny a zapomenuté asfaltky v překrásné krajině hor nadchnou nejednoho cyklistu. Po celých Jizerských horách je hustá síť horských chalup s občerstvením, dobré turistické a částečně i cyklistické značení.

Z ubytování v Kořenově se můžete vydat do srdce Jizerských hor s osadou Jizerka, jejími rašeliništi a dominantním vrcholem Bukovec (1005 m), kolem hory Jizera (1122 m) se stejnojmenným Pralesem Jizera do bývalé sklářské osady Kristiánov, k vodním nádržím Josefův Důl na Kaminici a Bedřichov na Černé Nise, do sportovního centra Bedřichov, kulturních Hejnic s barokním kostelem a Odřichova v Hájích s nezapomenutelnými Jizerskohorskými bučinami, lázní Libverda s restaurací Obří sud, na zámek Frýdlant, do Nového města pod Smrkem, až na vrchol Smrk (1124 m), nejvyšší horu české části Jizerských hor, a do řady dalších míst.

Na kole se můžete vydat i do polské části Jizerských hor, do bývalé sklářské osady Orle, sportovního centra Jakuszyc, Szklarske Poreby, lázní Swieradow Zdroj či na Smrk (1124 m) z polské strany hor.

Cyklovýlety na východ od ubytování vás zavedou do Krkonoš a dovolí vám obsáhnout Harrachov s Muzeem lyžování a Mumlavskými vodopády a jeho okolí, Rokytnici nad Jizerou, Benecko, Špindlerův mlýn a okolí těchto sportovních center, nabízející řadu cyklotras v překrásné krajině nejvyšších českýcho hor, Krkonoš.

Pod Holubníkem Knížecí cesta
Šámalova chata na Nové louce Na Smrku (1124 m)

Turistický pobyt

Jizerské hory jsou pojmenovány podle řeky Jizery, která zde pramení. Nejvyšší horou tohoto nejseverněji položeného pohoří v České republice je hora Smrk (1124 m), o dva metry vyšší je v polské části Wysoka Kopa. CHKO Jizerské hory byla vyhlášena v roce 1967 a zaujímá plochu 350 km2. Pro Jizerské hory jsou charakteristická rašeliniště, z mnoha chráněných území vyniká Národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny. Nikde jinde než v Jizerských horách není k nalezení takové množství udržovaných rozhleden, mezi nejnavštěvovanější patří Královka, Bramberk a Štěpánka. Centrální část Jizerských hor má charakter náhorní plošiny.

Jizerské hory dělí státní hranice, kterou z velké části tvoří řeka Jizera. Větší část hor leží v Čechách, avšak nejvyšší vrchol Wysoka Kopa (1127 m) leží na polském Vysokém hřebeni. Ačkoliv polská část hor postrádá bučinami porostlé severní svahy či množství pomníčků, jsou zde přesto zajímavá místa, která si zasluhují pozornost. V polské části Jizerských hor se nachází 150 km turistických výletních tras.

Z ubytování v Kořenově se vám nabízí řada možností k turistickým výšlapům do české i polské části Jizerských hor i do Krkonoš. Určitě navštívíte jednu z nejkrásnější rozhleden Jizerských hor, Štěpánku na vrcholu Hvězda (958 m). Přes hraniční přechod Mýtiny se projdete k sousedům do Polska do bývalé sklářské osady Orle, či do sportovního centra Jakuszyce. K výstupu láká nejvyšší hora Jizerských hor, Wysoka Kopa (1126 m), i okolní hřebeny. Z Orle je to už jen skok zpátky do Čech a nejvýše položené osady Jizerských hor, Jizerky s impozantním vrcholem Bukovec (1005 m), rašeliništi Jizerky, Jizery, Černým jezírkům, na vrchol Jizera (1122 m) s Pralesem Jizera. Turistická túra se nabízí i k vodní nádrži Souš, Protržené přehradě, Mariánskohorským boudám, na Mariánskou Horu, do Albrechtic a Desné v Jizerských horách. Další z výletů vás určitě zavede do Harrachova s Muzeem lyžování a blízkých Krkonoš s Čertovou horou (1021 m), mamutími můstky K 180, Mumlavským vodopádem, horou Plešivec (1210 m) a dalšími turistickými lahůdkami.

Rašeliniště Jizerky Liščí bouda - bývalá sklářská osada Kristiánov

Lyžařský pobyt

V českých Jizerských horách vznikl lyžařský areál ve výšce kolem 1000 m, který skýtá 155 km upravovaných běžeckých tratí, od roku 1968 se zde každoročně pořádá dálkový běh na lyžích „Jizerská padesátka - Memoriál Expedice Peru 70“.

V polské části Jizerských hor se nachází závodní tratě se světovou homologací FIS, biatlonová střelnice a trasy pro psí spřežení. Polské Jizerské hory jsou každoročním dějištěm největší masové běžecké lyžařské akce v Polsku, "Bieg Piastów" (Běh Piastů).

Přijeďte si zalyžovat do Jizerských hor a objevit kouty, které neznáte. Ubytováni budete v Kořenově, odkud máte vynikající možnost obsáhnout na běžkách českou část Jizerských hor s nejvýše položenou osadou Jizerka, Smědavou, Protrženou přehradou, památníkem sklářství v Kristiánově, přehradou Josefův Důl, Bedřichovem, každoročním dějištěm tradiční "Jizerské 50", ale také polskou část s lyžařským střediskem Jakuszyce, kde se každoročně pořádá "Bieg Piastów" (Běh Piastů), sklářskou osadou Orle a Sklarzskou Porebou a také Krkonoše s Harrachovem, Dvoračkami, Labskou a Voseckou boudou, Horními Mísečkami… Vyrážet do stopy můžete na celý den nebo dvoufázově, ráno a odpoledne. Variant tras nabízí ubytování skutečně velké množství, bude tedy stačit dobře namazat!

Pro alpské lyžování jsou vám k dispozici blízká lyžařská střediska Polubný, Albrechtice v Jizerských horách, Špičák, Desná, Příchovice a Rejdice v Jizerkých horách a Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Vysoké nad Jizerou a Jablonec nad Jizerou v Krkonoších.

Jizerské hory v Polsku - Orle Jizerské hory v Polsku - kolem Zlotych Jam
Jizerské hory v Polsku - Rozcestí u Chaty Górzystów Pohled z Rozmezí na Krkonoše
Čihadla Mariánská Hora

Ubytování a služby

Termín a cena:
Termíny, ceny a ostatní služby naleznete v přiloženém pdf souboru.

Jizerské hory ubytování Kořenov - termín a cena

Ubytování:
3 dvoulůžkové pokoje
- každý pokoj má možnost dvou přistýlek
- pokoje mají vlastní sociální zařízení

Možnost vaření v kuchyňce spojené s jídelnou pro 12 osob. Kuchyňka je vybavená sporákem, mikrovlnou troubou, lednicí, nádobím a varnou konvicí.
Společenská místnost s TV a DVD přehrávačem. Možnost připojení na internet přes WiFi rozhraní po celou dobu pobytu.
V dosahu 100 - 200 m autobusová zastávka, restaurace, potraviny, stánek PNS a lékař. U penzionu posezení se slunečníky, dětské pískoviště, prolézačky, houpačky a možnost grilování. Možnost saunování, v létě u domu bazén s čističkou, nočním osvětlením a vířivkou. Úschova kol a lyží je v objektu penzionu. Parkoviště je hned vedle penzionu.

Doprava:
vlastní, za příplatek mikrobusem nebo autobusem

Na cestu za svou aktivní dovolenou budete od nás vybaveni:
  • voucherem na zajištěné ubytování a itinerářem trasy na ubytování,
  • návrhy a itineráři tras pro zvolenou aktivitu včetně kopií map,
  • možností zakoupení originálních map pro danou oblast,
  • v případě zájmu možností zajištění dopravy na ubytování autobusem či mikrobusem včetně kol
Penzion v Kořenově Venkovní krb
Ukázka ubytování Kuchyň


Jizerská magistrála

Nahoru     Přihlásit se